Images
Student's Profile
Sr. No. AWARDS FOR ACADEMIC ACHIEVEMENTS
Top 10 Rankers of 3rdSemester Top 5 Rankers of 1st Semester
01 LALANI RENISHA NURUDDIN POOJA MAHLA
02 BHAGAT TARUNKUMAR MOHANLAL MANISH JHA
03 ANKITA HASMUKHLAL GANDHI NIKITA SAVLE
04 JOSHI POOJA HARISHKUMAR PRIYA PATEL
05 POOJA VINOD AGARWAL JIGAR VANJARA
06 PRAKHAR BRIJESH RASTOGI
07 PRIYAL ASHOK DAVE
08 GIRI SHWETA PRADIPKUMAR
09 RUTI SHASHIKANT KOLI
10 YASH NARAYANBHAI PANCHAL
CATEGORY AWARDS
Categories Name of students Description of the categories
Student of the year Priyal Dave , Yash Panchal Best in all the area of the academics and cultural activities
Best Brand Ambassador Yash Panchal, Shweta Giri Presented LIMs to the others
Best Sales Manager PrakharRastogi, ArunUpadhyay, (consolation prize to all other remaining students) Performed well in Sales Fest
Best Panel Discussion 1) PrakharRastogi, JignashaJadhav and Shweta Giri.
2) Priyal Dave, Nishant Gupta and SanjuBahadur.
3) ArunUpadhyay, KalpeshSalunke and Akshay Patel
Consolation Prize
1) Pooja Joshi, RutiKoli and Jovan Abraham
2) Yash Panchal, Rafat Shaikh and TarunBhagat
Performed best in Panel discussion
Best Dancer Akshay Patel, JignashaJadhav, PoojaMahla, Pooja Joshi Participated and well performed in many cultural activities
Best Student in Industry Interaction TarunBhagat and Shweta Giri Very active in industry interaction
Best Innovative Students ShitalAthawaliya and TarunBhagat Participated and got the training of the SAP
Best Sports Nikhil Nagvekar, NiravParab, KapeshSalunke, Ajay Yadav Performed well and energetically in Sports event held at LIMS
Best Event Manager Keyur Bhandari, Nishant Gupta, Ankur Agrawal, Pooja Joshi, RutiKoli, Rafat Shaikh, Kruti Desai Performed well in the EDC cell activity
Best SIP Presentation Ankita Gandhi, SherinMoncy Presented well in SIP Viva
Best 3 Speaker in Echo-1 1) JignashaJadhav
2) Ankita Gandhi
3) SanjuBahadur
Participated and presented the well in the TED talk show
Most Punctual and Regular students Jovan Abraham
Mayank Patel
Maximum Attendance
Best Sales Manager of the year JignashabaJadhav Performed well and was good to sell enough product while EDC activity
Best Negotiator Keyur Bhandari Procured the various item in the EDC activity

PARTICIPATION AWARDS
Name
ADITEE NAVNEETKUMAR JAGLEN
AGRAWAL ANKUR DILIPBHAI
AJAY SRIJATAN YADAV
AKSHAY PRADIPBHAI PATEL
ANKITA HASMUKHLAL GANDHI
ATHAWALIYA SHITAL BHARATBHAI
BHAGAT TARUNKUMAR MOHANLAL
BHANDARI KEYUR CHAMPAKBHAI
DESAI KRUTI DEEPAKKUMAR
GIRI SHWETA PRADIPKUMAR
GUPTA SANJAY SHYAMANAND
JADAV JIGNASABA
JOSHI POOJA HARISHKUMAR
JOVAN ABRAHAM
KHALIFA MEHANDIBANU RAFIKBHAI
KULDEEP UMESH TIWARI
LALANI RENISHA NURUDDIN
M PENCIYA MANOHARAN
MACHHI SHRADDHABEN JAYSUKH
MAYANK MANOJBHAI PATEL
MAYANK NILESHKUMAR MEHTA
MIRAJ PRAVINCHANDRA PATEL
NIKHIL ABHAY NAGAVEKAR
NIRAV DEEPAK PARAB
NISHANT ASHOKBHAI GUPTA
PANCHAL LOVE NAVINBHAI
PATEL ANKESH VINODBHAI
PATEL MAYURKUMAR RAMESHBHAI
PATEL YOGESHWARIBAHEN SURESHBHAI
POOJA VINOD AGARWAL
PRAKHAR BRIJESH RASTOGI
PRIYAL ASHOK DAVE
KALPANA SHANKAR RATHOD
RINI BHARATBHAI PATEL
RUTI SHASHIKANT KOLI
SALUNKE KALPESHKUMAR DILIPBHAI
SANJU VIRENDRA BAHADUR
SHAIKH RAFAT MO.SAYED
SHERIN MONCY
SNEHA CHAMPAK PATEL
TEJAS BHARATBHAI BALSARA
UPADHYAY ARUNKUMAR
YADAV DHANANJAY RAMSACHI
YASH NARAYANBHAI PANCHAL
ENZEURA PARTICIPATION CERTIFICATE 2015
Name
AKSHAY PRADIPBHAI PATEL
ANKITA HASMUKHLAL GANDHI
ATHAWALIYA SHITAL BHARATBHAI
DESAI KRUTI DEEPAKKUMAR
GIRI SHWETA PRADIPKUMAR
JADAV JIGNASABA
JOSHI POOJA HARISHKUMAR
JOVAN ABRAHAM
KHALIFA MEHANDIBANU RAFIKBHAI
LALANI RENISHA NURUDDIN
M PENCIYA MANOHARAN
MACHHI SHRADDHABEN JAYSUKH
NISHANT ASHOKBHAI GUPTA
POOJA VINOD AGARWAL
PRIYAL ASHOK DAVE
RUTI SHASHIKANT KOLI
SANJU VIRENDRA BAHADUR
SHAIKH RAFAT MO.SAYED
UPADHYAY ARUNKUMAR
YASH NARAYANBHAI PANCHAL
PATEL SAWAN KUMAR SATISHCHANDRA
SHUKLA RUPA RAJDHAR
SONI VARSHAL NARENDRA
DHIMAR SURABHI DEEPAK
THAKOR KOMAL JAYANT
MAHALA POOJA RANVEER SINGH
RAI BHUMI SANTOSHKUMAR
SHARMA ANKITA JITENDRA
ENZEURA PARTICIPATION CERTIFICATE 2015
Categories Name of students
Best Captain NITIN PATIL
Best Bowler MULA YOGESH SHANKARBHAI
Best Fielder NARESH MAHLA
All Rounder YOGESH MULLA
Best Sports Girl KAVITA SINGH
Best Volleyball Team YOGESH MULLA, YOGNESH PATEL, SAWAN PATEL, NARESH MAHLA, SANDIP BARAT, NITIN PATIL.

 
FACULTIES ACHIEVEMENT AND CO-ORDINATION
Categories Activities Name of Faculty
Best Faculty in Area of RM & SM SIP, Panel Discussion and Girl Sports Event PROF. POONAM P. YADAV
Best Faculty in Area of POM and NEIM EDC, CP and GCSR PROF. SHYAMSUNDER SINGH
Best Faculty in Area of EFM & MFS Mcloids Industrial visit, CMAT PROF. BHAUTIK SHAH
Best Faculty in Area LAB & AFM Co-ordination for Imagica, Exam and Industrial visit at Umbergaon PROF. HIRAL TAILOR
Best Faculty in Area of CM & OD and SDM Sales fest, Product development/ Cleanliness program PROF. PRANAV RAYTHATHA
Best Faculty in Area of CM and IMC Drawing Competition, Various activity PROF. JHARNA SINGH